Кабінет географії

   У НВК ім.Л.І.Бугаєвської створений сучасний кабінет географії. Ідея створення в НВК кабінету наук про землю належить учителю географії та економіки М.В.БОГДАНОВІЙ-ПОРТЯНІЙ та вчителю географії Б.В. ПОРТЯНОМУ. Її реалізація відбулася завдяки фінансовій підтримці Благодійного фонду «Полтавський ГЗК». Кабінет обладнано 30 ноутбуками, інтерактивною дошкою, інтерактивним глобусом, який надає учням інформацію трьома мовами – російською, англійською та німецькою. Крім того, у ньому розміщено панораму технологічного циклу видобутку і збагачення залізної руди, зразки техніки, яка працює на комбінаті, колекцію мінералів, географічні карти. У цьому кабінеті проходять класні години для учнів старших класів за темою «Краєзнавство», для учнів 5-8 класів – «Природа та історія нашої держави», для молодших класів – «Природознавство», уроки географії.
 
  Скориставшись тим, що в школі з’явився такий кабінет, а в місті є гірничозбагачувальний комбінат, на початку другої декади жовтня учні 10-го класу взяли участь у V Всеукраїнському турнірі бізнес-проектів і стали переможцями серед 27 учнівських команд із 14 областей України. Як повідомив один із керівників проекту Б.В.Портяний (співкерівник – М.В.Богданова-Портяна), за умовами турніру треба було не лише запропонувати цікаву ідею, а й уміло її захистити, використовуючи при цьому термінологію з даної тематики. Школярі блискуче впоралися з цим завданням. До того ж, вони використали у бізнес-проекті місцевий матеріал. Враховуючи останнє, спонсори нагородили учнів за національну ідею та патріотизм.
 
 
   У чому ж полягає актуальність ідеї, яку запропонували учні у своєму проекті? У залізній руді, яку видобувають у кар’єрі ГЗК, є залізорудний мінерал джеспіліт. Він має незначний вміст заліза (33-36%) і тому потрапляє на відвали кар’єрів. Юні бізнесмени пропонують відбирати кращі зразки джеспіліту і пускати їх у виробництво – виготовляти ювелірно-художню та оздоблювальну продукцію. Для розробки та апробації технологій видобутку, розробки та використання нових матеріалів, для підвищення інноваційного, інвестиційного та промислового потенціалу України учні пропонують створити корпорацію каменю "Джеспіліт". Вони обґрунтували економічну ефективність своєї ідеї і впевнені, що її можна втілити в життя.